Nerwica – jak ją rozpoznać

Nerwica to niezwykle poważna choroba, która szacunkowo dotyka co 4-5 osobę w Polsce, co daje około 8 milionów chorych. Jej początki bywają trudne do zdiagnozowania, a sam chory może nie wiedzieć, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Zaburzenia nerwicowe różnią się od siebie.

www.bloodbrothers.pl

Należą do nich rozmaite fobie, nerwice natręctw, depresyjne, zaburzenia somatyczne, nerwice związane ze stresem itp. Najczęściej diagnozowanym rodzajem nerwicy jest typ mieszany, czyli jednoczesne występowanie co najmniej dwóch jej typów. Jak może przejawiać się nerwica? Przede wszystkim mogą wystąpić bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, napady duszności, paniki, drętwienie kończyn, etc.

To szereg dolegliwości somatycznych, które powodują, iż utrudniają one znacznie normalne funkcjonowanie, a nawet je uniemożliwiają. Jeśli więc zauważycie u siebie tego rodzaju objawy, którym towarzyszyć będą nieuzasadnione lęki pojawiające się i nasilające zwłaszcza w określonych miejscach, czy sytuacjach, koniecznie zgłoście się do specjalisty po pomoc..

www.ginekolog-onkolog.pl leczenie uzależnienia od alkoholu